Zabiegi lecznicze w Sanatorium ZNP w Ciechocinku - Inhalacje Indywidualne
Inhalacje w Sanatorium ZNP w Ciechocinku

Zabiegi lecznicze w Sanatorium ZNP w Ciechocinku - Inhalacje Indywidualne

INHALACJE INDYWIDUALNE w Sanatorium ZNP w Ciechocinku

 

Jest to zabieg leczniczy polegający na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora). Inhalacje działają rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, ułatwiają wykrztuszanie wydzieliny, zwalczają i hamują stany zapalne dróg oddechowych, zwilżają śluzówkę, rozszerzają gęstą wydzielinę, zmniejszają obrzęk śluzówki oskrzeli.

 

Wskazania: astma oskrzelowa, ostre i przewlekłe stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych, przewlekły nieżyty nosa i gardła, stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych, zapalenia tchawicy i oskrzeli, przewlekły nieżyty oskrzeli, rozedma, pylica i astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa.

 

Przeciwwskazania: ostre choroby górnych dróg oddechowych, gorączka, choroby płuc i oskrzeli z krwiopluciem, zagrożenie krwawieniem i krwawienia narządów wewnętrznych, ciężka niewydolność krążeniowo – oddechowa, gruźlica płuc.

 

Przygotowanie do zabiegu: Pacjent pozostaje w ubraniu. Przed zabiegiem należy oczyścić drogi oddechowe. Po zabiegu należy nie pić, nie jeść, nie mówić i nie palić przez 30 minut.

 

Czas trwania zabiegu: 10 minut zgodnie z zaleceniem lekarza.