Zabiegi lecznicze w Sanatorium ZNP Gimnastyka Indywidualna
Ruch to zdrowie

Zabiegi lecznicze w Sanatorium ZNP Gimnastyka Indywidualna

GIMNASTYKA INDYWIDUALNA W SANATORIUM ZNP W CIECHOCINKU

 

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w chorobach układu krążeniowo - oddechowego, w chorobach reumatoidalnych.  Gimnastyka może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i pooperacyjnym. Stosujemy ćwiczenia indywidualne na leżance, na podwieszkach oraz mechanoterapię.

 

Rezultaty: gimnastyka ma na celu mobilizację rezerw czynnościowych organizmu w zakresie układu krążenia i oddechowego, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej, poprawę funkcji stawów oraz kręgosłupa, zapobieganie następstwom bezruchu oraz zwiększenie siły mięśniowej.

 

Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, nadwaga, ograniczenia ruchomości, stany po urazach narządów ruchu (zwichnięcia, skręcenia, złamania), udar mózgu, zaniki mięśniowe.

 

Przeciwwskazania: ból w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy, uczucie osłabienia, wzrost ciśnienia tętniczego powyżej 140 mmHg, groźne zaburzenia rytmu serca.

 

Przygotowanie do zabiegu: pacjent na zabieg przychodzi w wygodnym stroju sportowym (dres, koszulka, wygodne obuwie do ćwiczeń).

 

Czas trwania zabiegu: 15 – 30 min zgodnie z zaleceniem lekarza.